Maritieme Toastmasters vieren 100e meeting in Antwerpse havenhuis

Nieuws, Mensen
Bart Meyvis
Toastmasters viert honderdste samenkomst in Antwerpse havenhuis
Toastmasters viert honderdste samenkomst in Antwerpse havenhuis © Bart Meyvis

De Amerikaanse wereldwijde organisatie Toastmasters is al meer dan tien jaar actief in Antwerpen. Binnen de havengemeenschap zijn sinds 2019 ook de ‘Maritieme Toastmasters’ actief. Zij kwamen voor de honderdste keer samen in het Antwerpse havenhuis.

De feestelijke honderdste meeting van Toastmasters Port of Antwerp-Bruges vond maandag 11 september 2023 plaats in het Antwerpse havenhuis. Toastmasters helpt zijn leden met het oefenen en verbeteren van hun spreek- en leiderschapsvaardigheden.

“In België zijn er zo’n 25 clubs actief”, zegt voorzitter Dimitri De Praetere. “Wij zijn een corporate club, omdat we gesticht zijn vanuit het havenhuis. Initieel was het de bedoeling om alleen de medewerkers van Port of Antwerp-Bruges te trainen in het spreken voor publiek, maar al snel werd dit opengesteld voor iedereen die werkt binnen de havencommunity. Onze leden komen ondertussen van bedrijven als Fast Lines, H.Essers, BASF, MSC en CMA CGM.”

Bevlogen sprekers

Leden van Toastmasters willen, aan de hand van een aantal technieken en evaluatie, oefenen om voor een publiek te spreken. “Niet iedereen wordt geboren als bevlogen spreker, maar gebruikmakend van de technieken van Toastmasters kom je al heel ver”, zegt De Praetere. “Bij ons leer je hoe je het podium moet gebruiken, hoe oogcontact te houden met je publiek. Je leert ook jezelf beter kennen. Een groot voordeel van Toastmasters is dat het geen eenmalige cursus is, zoals je vaak ziet in managementopleidingen.”

“Wij komen meermaals per maand bij elkaar waardoor je kan blijven oefenen en jezelf verbeteren. Ook werken we volgens een strikte regie waarbij heel wat mensen een aparte rol krijgen. Zo is er iemand die let op de uitspraak, het taalgebruik en hoe iemand gebruikmaakt van het podium. Iemand anders is timekeeper of let op het aantal ‘euhs’ die voorbijkomen tijdens de speech. Op die manier is iedereen actief betrokken bij de meeting. Door te letten op fouten van anderen, ga je er ook bij jezelf op letten. Daarnaast oefenen we op het evalueren van elke speech op een positieve manier.”

Inhoud van ondergeschikt belang

De basiskennis en theorie halen de Toastmasters van de website. “Door middel van opdrachten beginnen de leden vervolgens aan de voorbereiding van hun speeches. Tijdens elke meeting wordt er ook geoefend op improvisatie. Sommige leden oefenen vaak hun speeches tijdens onze meetings vooraleer ze voor een livepubliek te brengen”, zegt De Praetere. “De inhoud van de speeches is van ondergeschikt belang. Het gaat vooral over hoe je het verhaal brengt.”

Heel wat finalisten van de ‘Flows Rookie of the Year”-verkiezing, de zoektocht van Flows naar de meest beloftevolle nieuwkomer in de logistieke- en havenwereld, werden in het verleden al begeleid door Toastmasters Port of Antwerp-Bruges.

Maritieme Toastmasters vieren 100e meeting in Antwerpse havenhuis – Flows

Maritieme Toastmasters vieren 100e meeting in Antwerpse havenhuis

Nieuws, Mensen
Bart Meyvis
Toastmasters viert honderdste samenkomst in Antwerpse havenhuis
Toastmasters viert honderdste samenkomst in Antwerpse havenhuis © Bart Meyvis

De Amerikaanse wereldwijde organisatie Toastmasters is al meer dan tien jaar actief in Antwerpen. Binnen de havengemeenschap zijn sinds 2019 ook de ‘Maritieme Toastmasters’ actief. Zij kwamen voor de honderdste keer samen in het Antwerpse havenhuis.

De feestelijke honderdste meeting van Toastmasters Port of Antwerp-Bruges vond maandag 11 september 2023 plaats in het Antwerpse havenhuis. Toastmasters helpt zijn leden met het oefenen en verbeteren van hun spreek- en leiderschapsvaardigheden.

“In België zijn er zo’n 25 clubs actief”, zegt voorzitter Dimitri De Praetere. “Wij zijn een corporate club, omdat we gesticht zijn vanuit het havenhuis. Initieel was het de bedoeling om alleen de medewerkers van Port of Antwerp-Bruges te trainen in het spreken voor publiek, maar al snel werd dit opengesteld voor iedereen die werkt binnen de havencommunity. Onze leden komen ondertussen van bedrijven als Fast Lines, H.Essers, BASF, MSC en CMA CGM.”

Bevlogen sprekers

Leden van Toastmasters willen, aan de hand van een aantal technieken en evaluatie, oefenen om voor een publiek te spreken. “Niet iedereen wordt geboren als bevlogen spreker, maar gebruikmakend van de technieken van Toastmasters kom je al heel ver”, zegt De Praetere. “Bij ons leer je hoe je het podium moet gebruiken, hoe oogcontact te houden met je publiek. Je leert ook jezelf beter kennen. Een groot voordeel van Toastmasters is dat het geen eenmalige cursus is, zoals je vaak ziet in managementopleidingen.”

“Wij komen meermaals per maand bij elkaar waardoor je kan blijven oefenen en jezelf verbeteren. Ook werken we volgens een strikte regie waarbij heel wat mensen een aparte rol krijgen. Zo is er iemand die let op de uitspraak, het taalgebruik en hoe iemand gebruikmaakt van het podium. Iemand anders is timekeeper of let op het aantal ‘euhs’ die voorbijkomen tijdens de speech. Op die manier is iedereen actief betrokken bij de meeting. Door te letten op fouten van anderen, ga je er ook bij jezelf op letten. Daarnaast oefenen we op het evalueren van elke speech op een positieve manier.”

Inhoud van ondergeschikt belang

De basiskennis en theorie halen de Toastmasters van de website. “Door middel van opdrachten beginnen de leden vervolgens aan de voorbereiding van hun speeches. Tijdens elke meeting wordt er ook geoefend op improvisatie. Sommige leden oefenen vaak hun speeches tijdens onze meetings vooraleer ze voor een livepubliek te brengen”, zegt De Praetere. “De inhoud van de speeches is van ondergeschikt belang. Het gaat vooral over hoe je het verhaal brengt.”

Heel wat finalisten van de ‘Flows Rookie of the Year”-verkiezing, de zoektocht van Flows naar de meest beloftevolle nieuwkomer in de logistieke- en havenwereld, werden in het verleden al begeleid door Toastmasters Port of Antwerp-Bruges.