Helen Deckers maakt mensen warm voor job bij Port of Antwerp-Bruges

Interview, Mensen
Bart Meyvis
Talent & Development Expert Port of Antwerp-Bruges
Talent & Development Expert Port of Antwerp-Bruges © Bart Meyvis

De juiste mensen vinden voor de juiste job: het is een uitdaging. Ze aan boord houden, enthousiasmeren en zorgen dat ze gelukkig zijn en dus optimaal functioneren, is mogelijk nog complexer. Helen Deckers, de kersverse talent & development expert bij Port of Antwerp-Bruges, haalt uit dit soort opdrachten veel energie.

“Ik was op zoek naar een nieuwe job en een vriendin vertelde me enthousiast over een vacature bij Port of Antwerp-Bruges. Ik had de indruk dat de mensen daar echt heel graag werken, dus ging ik er solliciteren”, vertelt Helen Deckers. “Nu ik hier al enkele weken aan de slag ben, valt het me zelf ook op dat er hier heel veel gelukkige mensen rondlopen.”

Vertel eens wat meer over de inhoud van je job?

“We zijn met een team van zeven experten die zich verdiepen in de domeinen van werving en selectie, welzijn, prestatie en ontwikkeling. Alle experten hebben hun eigen domein van expertise. Ik zal me vooral bezig houden met ontwikkeling en werving en selectie. Mijn collega’s focussen zich vooral op sociaal welzijn en reïntegratietrajecten. Het is een breed pakket.”

Wat maakt werken voor de Port of Antwerp-Bruges zo boeiend?

“Bij Port of Antwerp-Bruges wordt er sterk ingezet op het verder kunnen evolueren in je carrière. Op die manier raak je nooit uitgekeken op je job, blijft het steeds boeiend en voelt iedereen zich gewaardeerd. Die doorgroeimogelijkheden zorgen ervoor dat mensen veel langer aan boord blijven. Zelf voelde ik me hier ook al na enkele weken echt thuis.”

Wat vinden jullie belangrijk bij de aanwerving? Richt je je meer op talent en persoonlijkheid of op diploma’s?

“We kijken vooral naar iemands motivatie, gedrag en competentie. Waarom wil iemand zo graag bij ons komen werken en is er een match op het vlak van mentaliteit en mindset? Als we mensen aanwerven, kijken we ook of we onze kernwaarden terugvinden: durf, eenvoud en verbinding. Als we denken dat iemand hieraan voldoet in combinatie met de vereiste kennis, dan zijn wij ervan overtuigd dat zo’n persoon bij ons kan beginnen en verder kan groeien.”

Is deze functie vooral een kantoorjob?

“Aangezien ik relatief nieuw ben in de functie, werk ik nu vooral vanuit het Havenhuis. Veel van mijn collega’s zijn vaak onderweg. Ze ontmoeten potentiële kandidaten en collega’s op onze andere locaties. Zo zullen we sollicitatiegesprekken voor bijvoorbeeld een functie bij de Nautische Operationele Cluster (NOC) ook altijd voeren op die locatie. Uiteraard werken we met ons team ook vaak vanuit Zeebrugge. Daarnaast hebben we ook de mogelijkheid om van thuis te werken indien onze planning dit toelaat.”

Op welke manier bereiken jullie potentiële werknemers?

“Employer branding is echt heel belangrijk. Mensen kennen het imposante Havenhuis, maar hebben geen idee wat we hier doen. Ook aan de hand van stages, schoolbezoeken en jobbeurzen proberen we mensen enthousiast te maken voor de havenwereld. Op 14 oktober staat er overigens een nieuwe jobmarkt van Port of Antwerp-Bruges in de steigers. Daarnaast worden mensen vaak geënthousiasmeerd door vrienden of familie die al aan de slag zijn in de haven. Dat zien we vooral terug in de nautische beroepen.”

Kennen de mensen de haven voldoende?

“Het is pas wanneer je je echt verdiept in de havenwereld, naar de cijfers kijkt en met je eigen ogen kan zien hoeveel en welk type schepen er hier allemaal binnenvaren, dat je echt onder de indruk raakt. Dat is zeer impressionant. We komen al meer naar buiten met de positieve kanten en verhalen van de haven en moeten echt blijven focussen op dat positieve verhaal, want het is een heel boeiende wereld waar je veel kansen krijgt.”

Helen Deckers maakt mensen warm voor job bij Port of Antwerp-Bruges – Flows

Helen Deckers maakt mensen warm voor job bij Port of Antwerp-Bruges

Interview, Mensen
Bart Meyvis
Talent & Development Expert Port of Antwerp-Bruges
Talent & Development Expert Port of Antwerp-Bruges © Bart Meyvis

De juiste mensen vinden voor de juiste job: het is een uitdaging. Ze aan boord houden, enthousiasmeren en zorgen dat ze gelukkig zijn en dus optimaal functioneren, is mogelijk nog complexer. Helen Deckers, de kersverse talent & development expert bij Port of Antwerp-Bruges, haalt uit dit soort opdrachten veel energie.

“Ik was op zoek naar een nieuwe job en een vriendin vertelde me enthousiast over een vacature bij Port of Antwerp-Bruges. Ik had de indruk dat de mensen daar echt heel graag werken, dus ging ik er solliciteren”, vertelt Helen Deckers. “Nu ik hier al enkele weken aan de slag ben, valt het me zelf ook op dat er hier heel veel gelukkige mensen rondlopen.”

Vertel eens wat meer over de inhoud van je job?

“We zijn met een team van zeven experten die zich verdiepen in de domeinen van werving en selectie, welzijn, prestatie en ontwikkeling. Alle experten hebben hun eigen domein van expertise. Ik zal me vooral bezig houden met ontwikkeling en werving en selectie. Mijn collega’s focussen zich vooral op sociaal welzijn en reïntegratietrajecten. Het is een breed pakket.”

Wat maakt werken voor de Port of Antwerp-Bruges zo boeiend?

“Bij Port of Antwerp-Bruges wordt er sterk ingezet op het verder kunnen evolueren in je carrière. Op die manier raak je nooit uitgekeken op je job, blijft het steeds boeiend en voelt iedereen zich gewaardeerd. Die doorgroeimogelijkheden zorgen ervoor dat mensen veel langer aan boord blijven. Zelf voelde ik me hier ook al na enkele weken echt thuis.”

Wat vinden jullie belangrijk bij de aanwerving? Richt je je meer op talent en persoonlijkheid of op diploma’s?

“We kijken vooral naar iemands motivatie, gedrag en competentie. Waarom wil iemand zo graag bij ons komen werken en is er een match op het vlak van mentaliteit en mindset? Als we mensen aanwerven, kijken we ook of we onze kernwaarden terugvinden: durf, eenvoud en verbinding. Als we denken dat iemand hieraan voldoet in combinatie met de vereiste kennis, dan zijn wij ervan overtuigd dat zo’n persoon bij ons kan beginnen en verder kan groeien.”

Is deze functie vooral een kantoorjob?

“Aangezien ik relatief nieuw ben in de functie, werk ik nu vooral vanuit het Havenhuis. Veel van mijn collega’s zijn vaak onderweg. Ze ontmoeten potentiële kandidaten en collega’s op onze andere locaties. Zo zullen we sollicitatiegesprekken voor bijvoorbeeld een functie bij de Nautische Operationele Cluster (NOC) ook altijd voeren op die locatie. Uiteraard werken we met ons team ook vaak vanuit Zeebrugge. Daarnaast hebben we ook de mogelijkheid om van thuis te werken indien onze planning dit toelaat.”

Op welke manier bereiken jullie potentiële werknemers?

“Employer branding is echt heel belangrijk. Mensen kennen het imposante Havenhuis, maar hebben geen idee wat we hier doen. Ook aan de hand van stages, schoolbezoeken en jobbeurzen proberen we mensen enthousiast te maken voor de havenwereld. Op 14 oktober staat er overigens een nieuwe jobmarkt van Port of Antwerp-Bruges in de steigers. Daarnaast worden mensen vaak geënthousiasmeerd door vrienden of familie die al aan de slag zijn in de haven. Dat zien we vooral terug in de nautische beroepen.”

Kennen de mensen de haven voldoende?

“Het is pas wanneer je je echt verdiept in de havenwereld, naar de cijfers kijkt en met je eigen ogen kan zien hoeveel en welk type schepen er hier allemaal binnenvaren, dat je echt onder de indruk raakt. Dat is zeer impressionant. We komen al meer naar buiten met de positieve kanten en verhalen van de haven en moeten echt blijven focussen op dat positieve verhaal, want het is een heel boeiende wereld waar je veel kansen krijgt.”