Bestuur Waterklerken Antwerpen zet in op vernieuwing en verjonging

Nieuws, Mensen
Bart Meyvis
Het bestuur van de Koninklijke Vereniging der Waterklerken van Antwerpen
Vlnr.: Christophe Lafère, Laurens Lossy, Dominique Riccobono, Lorenzo Vindevogel en Frederic Pintens © Bart Meyvis

Het huidige bestuur van de Koninklijke Vereniging der Waterklerken Antwerpen (KVWA) geeft op 1 januari 2024 de fakkel door aan een bijna volledig vernieuwd en verjongd team. Het nieuwe bestuur zal vooral de dialoog aangaan met lokale havenbesturen en het beroep van waterklerk nog meer op de kaart zetten.

Laurens Lossy, agency manager bij MariTeam Shipping Agencies, is verkozen tot nieuwe voorzitter van de KVWA. Hij neemt de fakkel over van Dirk Daems, die met pensioen gaat. “Met een jong bestuur aan het roer willen we van de KVWA een actieve koepelorganisatie maken die de nodige slagkracht heeft richting de autoriteiten en lokale besturen”, zegt Lossy.

“Daarnaast willen we nog meer inzetten op communicatie en marketing om het beroep van waterklerk bekender te maken naar de buitenwereld. We zijn met te weinig. Het is een fantastische job, maar we vinden moeilijk nieuwe, jonge instromers. We werken op zeer onregelmatige uren, vaak midden in de nacht. Dat kan je alleen volhouden als je jong bent en gepassioneerd bent door je job.”

Digitalisering

Een toegenomen digitalisering heeft de job van waterklerk doen evolueren. “Digitalisering zorgt ervoor dat we hele grote stappen kunnen maken inzake efficiëntie”, zegt hij. “Vroeger moesten we voor heel wat formaliteiten daadwerkelijk rondrijden, terwijl we nu alle informatie aangeleverd krijgen op een veel efficiëntere digitale manier. We willen graag een bijdrage leveren aan het verder ontwikkelen van digitale applicaties die ons helpen om sneller en accurater te werken. Hierover van gedachten wisselen met NxtPort en het havenbedrijf, staat dan ook bovenaan onze to-do lijst.”

We willen het aanspreekpunt zijn voor alle operationele zaken

“Waterklerken vormen de verbinding tussen het schip en de wal en zijn dus het centrale aanspreekpunt voor de rederij, de haven en alle andere betrokken instanties”, vertelt Lorenzo Vindevogel, de nieuw verkozen secretaris van de KVWA. “Met de KVWA willen we ook als vereniging een aanspreekpunt zijn binnen de haven, zonder in het vaarwater te komen van andere organisaties zoals ASV.”

“ASV werkt vooral overkoepelend”, pikt Lossy in. “Wij willen het aanspreekpunt zijn voor alle operationele zaken. Pijnpunten die we snel willen aanpakken zijn onder andere de tekorten van schepen en mensen. Ook een efficiëntere communicatie van en naar de schepen en zaken zoals timing worden alsmaar belangrijker.”

“Als wij ervoor kunnen zorgen dat een schip zo kort en efficiënt mogelijk onze haven kan bezoeken, dan heeft dat een belangrijk concurrentieel voordeel ten opzichte van andere havens”, zegt de nieuwe ondervoorzitter Christophe Lafère. “Rederijen hebben niet graag vertragingen en zullen sneller geneigd zijn om uit te wijken naar havens waar de snelheid en efficiëntie beter is.”

Zichtbaarheid

Frederic Pintens zal zich voortaan ontfermen over de sociale mediakanalen van de KVWA . “Hij zal ervoor zorgen dat mensen meer vertrouwd geraken met het beroep van waterklerk”, zegt Lossy. “Je kan het beroep enkel leren door het effectief te doen. Alleen Portilog biedt een opleiding aan, maar studenten of schoolverlaters die geen link met de havenwereld hebben, kunnen we op dit moment niet bereiken.”

Sociaal aspect

Los van de vele ambitieuze plannen wil de nieuwe ploeg ook de traditionele activiteiten van de KVWA koesteren en respecteren. “Zo houden we sterk vast aan het sociale aspect van onze vereniging en zijn het jaarlijkse banket, het KVWA tornooi en het kerstfeest activiteiten waar alle zeventig leden naar uitkijken. Wij willen overigens het uittredend bestuur bedanken voor hun jarenlange inzet”, besluit Vindevogel.

De samenstelling van het nieuwe KVWA-bestuur ziet er als volgt uit: voorzitter Laurens Lossy (MariTeam Shipping Agencies), ondervoorzitter Christophe Lafère (Newman), secretaris Lorenzo Vindevogel (Evergreen), penningmeester Dominique Riccobono (Graypen), feestbestuurder Thor Verstraete (GAC) en commissarissen Frederic Pintens (AGZ Port Services), Ruben Heylen (Navonus) en Marc Stryckers (S5-Agency).

Bestuur Waterklerken Antwerpen zet in op vernieuwing en verjonging – Flows

Bestuur Waterklerken Antwerpen zet in op vernieuwing en verjonging

Nieuws, Mensen
Bart Meyvis
Het bestuur van de Koninklijke Vereniging der Waterklerken van Antwerpen
Vlnr.: Christophe Lafère, Laurens Lossy, Dominique Riccobono, Lorenzo Vindevogel en Frederic Pintens © Bart Meyvis

Het huidige bestuur van de Koninklijke Vereniging der Waterklerken Antwerpen (KVWA) geeft op 1 januari 2024 de fakkel door aan een bijna volledig vernieuwd en verjongd team. Het nieuwe bestuur zal vooral de dialoog aangaan met lokale havenbesturen en het beroep van waterklerk nog meer op de kaart zetten.

Laurens Lossy, agency manager bij MariTeam Shipping Agencies, is verkozen tot nieuwe voorzitter van de KVWA. Hij neemt de fakkel over van Dirk Daems, die met pensioen gaat. “Met een jong bestuur aan het roer willen we van de KVWA een actieve koepelorganisatie maken die de nodige slagkracht heeft richting de autoriteiten en lokale besturen”, zegt Lossy.

“Daarnaast willen we nog meer inzetten op communicatie en marketing om het beroep van waterklerk bekender te maken naar de buitenwereld. We zijn met te weinig. Het is een fantastische job, maar we vinden moeilijk nieuwe, jonge instromers. We werken op zeer onregelmatige uren, vaak midden in de nacht. Dat kan je alleen volhouden als je jong bent en gepassioneerd bent door je job.”

Digitalisering

Een toegenomen digitalisering heeft de job van waterklerk doen evolueren. “Digitalisering zorgt ervoor dat we hele grote stappen kunnen maken inzake efficiëntie”, zegt hij. “Vroeger moesten we voor heel wat formaliteiten daadwerkelijk rondrijden, terwijl we nu alle informatie aangeleverd krijgen op een veel efficiëntere digitale manier. We willen graag een bijdrage leveren aan het verder ontwikkelen van digitale applicaties die ons helpen om sneller en accurater te werken. Hierover van gedachten wisselen met NxtPort en het havenbedrijf, staat dan ook bovenaan onze to-do lijst.”

We willen het aanspreekpunt zijn voor alle operationele zaken

“Waterklerken vormen de verbinding tussen het schip en de wal en zijn dus het centrale aanspreekpunt voor de rederij, de haven en alle andere betrokken instanties”, vertelt Lorenzo Vindevogel, de nieuw verkozen secretaris van de KVWA. “Met de KVWA willen we ook als vereniging een aanspreekpunt zijn binnen de haven, zonder in het vaarwater te komen van andere organisaties zoals ASV.”

“ASV werkt vooral overkoepelend”, pikt Lossy in. “Wij willen het aanspreekpunt zijn voor alle operationele zaken. Pijnpunten die we snel willen aanpakken zijn onder andere de tekorten van schepen en mensen. Ook een efficiëntere communicatie van en naar de schepen en zaken zoals timing worden alsmaar belangrijker.”

“Als wij ervoor kunnen zorgen dat een schip zo kort en efficiënt mogelijk onze haven kan bezoeken, dan heeft dat een belangrijk concurrentieel voordeel ten opzichte van andere havens”, zegt de nieuwe ondervoorzitter Christophe Lafère. “Rederijen hebben niet graag vertragingen en zullen sneller geneigd zijn om uit te wijken naar havens waar de snelheid en efficiëntie beter is.”

Zichtbaarheid

Frederic Pintens zal zich voortaan ontfermen over de sociale mediakanalen van de KVWA . “Hij zal ervoor zorgen dat mensen meer vertrouwd geraken met het beroep van waterklerk”, zegt Lossy. “Je kan het beroep enkel leren door het effectief te doen. Alleen Portilog biedt een opleiding aan, maar studenten of schoolverlaters die geen link met de havenwereld hebben, kunnen we op dit moment niet bereiken.”

Sociaal aspect

Los van de vele ambitieuze plannen wil de nieuwe ploeg ook de traditionele activiteiten van de KVWA koesteren en respecteren. “Zo houden we sterk vast aan het sociale aspect van onze vereniging en zijn het jaarlijkse banket, het KVWA tornooi en het kerstfeest activiteiten waar alle zeventig leden naar uitkijken. Wij willen overigens het uittredend bestuur bedanken voor hun jarenlange inzet”, besluit Vindevogel.

De samenstelling van het nieuwe KVWA-bestuur ziet er als volgt uit: voorzitter Laurens Lossy (MariTeam Shipping Agencies), ondervoorzitter Christophe Lafère (Newman), secretaris Lorenzo Vindevogel (Evergreen), penningmeester Dominique Riccobono (Graypen), feestbestuurder Thor Verstraete (GAC) en commissarissen Frederic Pintens (AGZ Port Services), Ruben Heylen (Navonus) en Marc Stryckers (S5-Agency).