Leerlingen secundair maken kennis met havenjobs bij Karel de Grote

Nieuws, Havens
Koen Dejaeger
Supply Chain Experience Days
Supply Chain Experience Days © KdG

De Karel de Grote Hogeschool organiseerde op donderdag 25 april de derde editie van de Supply Chain Experience Days. Doorheen de hele dag konden leerlingen uit de derde graad van het secundair onderwijs kennismaken met de wereld van de logistiek.

Om de haven te laten draaien, zijn er heel wat mensen nodig. Vandaag wacht een recordaantal vacatures op invulling. “Rechtstreeks zijn er hier 1.500 vacatures en als je de onrechtstreekse erbij telt, kom je zelfs aan 5.000“, vertelde havenschepen Annick De Ridder eerder aan Flows. “Mensen denken nog te vaak aan de klassieke havenarbeider, maar het is veel meer dan dat. Het gaat over techniekers, chauffeurs, commerciële profielen, laboranten, enzovoort.”

Met de Supply Chain Experience Days speelt de Karel de Grote Hogeschool, campus Groenplaats in Antwerpen, hierop in. De hogeschool nodigt leerlingen van het vijfde en zesde secundair uit om kennis te maken met de verschillende carrièremogelijkheden in de logistieke sector. Drijvende krachten achter het initiatief zijn Katleen De Naeyer, opleidingshoofd Supply Chain Management, en Ilse Van Vlierberghe, lector Supply Chain Management en stagecoördinator.

“We organiseren het event samen met ASV The Next Generation en Young FORWARD Belgium”, zegt Ilse Van Vlierberghe. “Sinds dit schooljaar is er een nieuwe richting, Internationale Handel en Logistiek, die wordt ingericht in het TSO. We zien dat dat wel begint te leven, maar het is de directie die beslist om het al dan niet in te richten. Het is dus heel belangrijk dat we dit mee ondersteunen door leerlingen aan te trekken.”

“Specifiek voor de richting Internationale Handel en Logistiek bieden we dit event aan aan de middelbare scholen als een kant-en-klare inleefdag, maar ook leerlingen vanuit andere richtingen zijn welkom”, zegt Van Vlierberghe. “De dag begon met een korte voorstelling van de opleidingen aan de Karel de Grote Hogeschool, gevolgd door presentaties van ASV The Next Generation en Young FORWARD Belgium. Nadien was er een speeddating waarbij de scholieren kennis maakten met de bedrijven.”

Sleutelcompetentie Ondernemen

“In het secundair onderwijs is er ook een nieuwe leerlijn voor de sleutelcompetentie ondernemingszin, en deze dag is ook een manier om daaraan te werken”, zegt Van Vlierberghe. “Dankzij die sleutelcompetentie kunnen jongeren zich versterken in de kwaliteiten die bepalend zullen zijn voor hun professionele loopbaan. Het gaat dan niet alleen over creativiteit, maar ook over zelfsturing, organisatievermogen en communicatiekwaliteiten.”

“Terwijl de leerlingen aan het speeddaten waren, namen wij de leerkrachten mee naar de opleidingscentra Portilog en LOGOS zodat ze ook kennis kunnen opdoen. We bekijken met de secundaire scholen hoe we hen kunnen helpen met materiaal en dergelijke”, besluit Van Vlierberghe.

Daguitstap

“We vinden het belangrijk om de leerlingen kennis te laten maken met een wereld die ze nog niet goed kennen, specifiek over de logistiek, de haven, de douane, enzovoort”, klinkt het bij Bart Standaert en Dorien Leroy van het Sint-Paulusinstituut uit Herzele in Oost-Vlaanderen.”Op dit event kunnen ze kennismaken met de mensen van het bedrijfsleven en uit eerste hand vernemen wat de bedrijven doen, en wat er wordt verwacht van de studenten. Het is ook een richting met een dubbele finaliteit, dus de leerlingen kunnen ervoor kiezen om verder te gaan studeren, of meteen aan het werk te gaan. Hier krijgen ze een goed beeld van wat dat allemaal inhoudt. Onze leerlingen waren heel enthousiast om deel te nemen aan de inleefdag en we hebben er meteen een mooie daguitstap naar Antwerpen van gemaakt.”

Er waren een honderdtal leerlingen aanwezig vanuit acht verschillende scholen uit heel Vlaanderen. Onder de bedrijven die waren vertegenwoordigd, waren Bolloré Logistics, COSCO Shipping Lines, De Keyser Thornton, DHL, Maersk, MSC en Grimaldi.

Leerlingen secundair maken kennis met havenjobs bij Karel de Grote – Flows

Leerlingen secundair maken kennis met havenjobs bij Karel de Grote

Nieuws, Havens
Koen Dejaeger
Supply Chain Experience Days
Supply Chain Experience Days © KdG

De Karel de Grote Hogeschool organiseerde op donderdag 25 april de derde editie van de Supply Chain Experience Days. Doorheen de hele dag konden leerlingen uit de derde graad van het secundair onderwijs kennismaken met de wereld van de logistiek.

Om de haven te laten draaien, zijn er heel wat mensen nodig. Vandaag wacht een recordaantal vacatures op invulling. “Rechtstreeks zijn er hier 1.500 vacatures en als je de onrechtstreekse erbij telt, kom je zelfs aan 5.000“, vertelde havenschepen Annick De Ridder eerder aan Flows. “Mensen denken nog te vaak aan de klassieke havenarbeider, maar het is veel meer dan dat. Het gaat over techniekers, chauffeurs, commerciële profielen, laboranten, enzovoort.”

Met de Supply Chain Experience Days speelt de Karel de Grote Hogeschool, campus Groenplaats in Antwerpen, hierop in. De hogeschool nodigt leerlingen van het vijfde en zesde secundair uit om kennis te maken met de verschillende carrièremogelijkheden in de logistieke sector. Drijvende krachten achter het initiatief zijn Katleen De Naeyer, opleidingshoofd Supply Chain Management, en Ilse Van Vlierberghe, lector Supply Chain Management en stagecoördinator.

“We organiseren het event samen met ASV The Next Generation en Young FORWARD Belgium”, zegt Ilse Van Vlierberghe. “Sinds dit schooljaar is er een nieuwe richting, Internationale Handel en Logistiek, die wordt ingericht in het TSO. We zien dat dat wel begint te leven, maar het is de directie die beslist om het al dan niet in te richten. Het is dus heel belangrijk dat we dit mee ondersteunen door leerlingen aan te trekken.”

“Specifiek voor de richting Internationale Handel en Logistiek bieden we dit event aan aan de middelbare scholen als een kant-en-klare inleefdag, maar ook leerlingen vanuit andere richtingen zijn welkom”, zegt Van Vlierberghe. “De dag begon met een korte voorstelling van de opleidingen aan de Karel de Grote Hogeschool, gevolgd door presentaties van ASV The Next Generation en Young FORWARD Belgium. Nadien was er een speeddating waarbij de scholieren kennis maakten met de bedrijven.”

Sleutelcompetentie Ondernemen

“In het secundair onderwijs is er ook een nieuwe leerlijn voor de sleutelcompetentie ondernemingszin, en deze dag is ook een manier om daaraan te werken”, zegt Van Vlierberghe. “Dankzij die sleutelcompetentie kunnen jongeren zich versterken in de kwaliteiten die bepalend zullen zijn voor hun professionele loopbaan. Het gaat dan niet alleen over creativiteit, maar ook over zelfsturing, organisatievermogen en communicatiekwaliteiten.”

“Terwijl de leerlingen aan het speeddaten waren, namen wij de leerkrachten mee naar de opleidingscentra Portilog en LOGOS zodat ze ook kennis kunnen opdoen. We bekijken met de secundaire scholen hoe we hen kunnen helpen met materiaal en dergelijke”, besluit Van Vlierberghe.

Daguitstap

“We vinden het belangrijk om de leerlingen kennis te laten maken met een wereld die ze nog niet goed kennen, specifiek over de logistiek, de haven, de douane, enzovoort”, klinkt het bij Bart Standaert en Dorien Leroy van het Sint-Paulusinstituut uit Herzele in Oost-Vlaanderen.”Op dit event kunnen ze kennismaken met de mensen van het bedrijfsleven en uit eerste hand vernemen wat de bedrijven doen, en wat er wordt verwacht van de studenten. Het is ook een richting met een dubbele finaliteit, dus de leerlingen kunnen ervoor kiezen om verder te gaan studeren, of meteen aan het werk te gaan. Hier krijgen ze een goed beeld van wat dat allemaal inhoudt. Onze leerlingen waren heel enthousiast om deel te nemen aan de inleefdag en we hebben er meteen een mooie daguitstap naar Antwerpen van gemaakt.”

Er waren een honderdtal leerlingen aanwezig vanuit acht verschillende scholen uit heel Vlaanderen. Onder de bedrijven die waren vertegenwoordigd, waren Bolloré Logistics, COSCO Shipping Lines, De Keyser Thornton, DHL, Maersk, MSC en Grimaldi.