Eerste Maritieme Pint in Zeebrugge smaakt naar meer

Reportage, Havens
Roel Jacobus
Eerste Maritieme Pint in Zeebrugge
Eerste Maritieme Pint in Zeebrugge © Roel Jacobus

Nu de havens Antwerpen en Zeebrugge één zijn, hield de Antwerp Traffic Club zijn ongedwongen netwerkavond Maritieme Pint ook eens in Zeebrugge. Na twaalf jaar in Antwerpen, blijkt ook aan de kust het verbroederingsconcept een schot in de roos.

De Maritieme Pint is al sinds 2011 een succesformule van de Antwerp Traffic Club (ATC). Vier keer per jaar verzamelen jong en oud uit alle geledingen van de havengemeenschap voor een ongedwongen avond onder elkaar. De jongste editie in oktober lokte bijna tweeduizend mensen naar de Waagnatie.  “Nu we één Port of Antwerp-Bruges zijn, werd het tijd om ook eens in Zeebrugge te gaan verbroederen”, zegt voorzitter Marc De Vucht. “We kregen daarvoor de volle sympathie van de meter van onze vereniging, havenvoorzitter Annick De Ridder wiens vader Philippe De Ridder ATC in 1981 oprichtte.”
Zogezegd, zo gedaan: op vrijdag 1 december liep zaal Port Blue in de oude vismijn van Zeebrugge aardig vol nieuwsgierigen en oude bekenden. “We hadden op voorhand tegen de tweehonderd inschrijvingen van mensen uit de lokale maritieme gemeenschap en de bus die we voor de gelegenheid vanuit Antwerpen inlegden, zat helemaal vol. Daar bovenop telden we nog heel wat Antwerpenaren die zich op eigen kracht naar Zeebrugge verplaatsten, waarvan sommigen als startavond van een weekendje aan zee. Ook onze vaste dj Halve Neuro reisde meer naar de kust.”

Lokale interesse

Net als in Antwerpen, kon ook in Zeebrugge de avond gratis aangeboden worden dankzij de vaste en lokale sponsors. Met name: Bolckmans, CSP Zeebrugge Terminal, ICO, COSCO Shipping, Trans4Ship, Cewez, ECS, Format Architecten, Hoppe Maritime Group. Er was volop koele drank en warme pasta aan een foodtruck.

“Het succes van deze netwerkformule in Antwerpen maakte ons ook in Zeebrugge enthousiast”, zegt Nancy Van Osselaer van CSP Zeebrugge. “Daarom nodigden we ATC uit om dit evenement ook eens bij ons te organiseren. We zijn blij dat dit van bij de eerste keer veel volk lokte, zowel van de lokale havengemeenschap als van gasten uit Antwerpen.”

Samen werken, samen feesten

Bij de Antwerpenaars was onder meer een delegatie van MSC. “Wij zijn vaste deelnemers aan de Maritieme Pint”, zegt commercieel manager Ann Wuyts. “We vonden het belangrijk om bij de eerste editie in Zeebrugge aanwezig te zijn want we hebben een goede band tussen beide havenplatformen. Tussen Zeebrugge en onze hub in Antwerpen is er veel trafiek per lichter. Daarom zijn we blij van hier partners en klanten te kunnen ontmoeten.”

“Aan het succes van deze avond, kun je aflezen dat we steeds minder Antwerpen en Zeebrugge, maar steeds meer samen Port of Antwerp-Bruges zijn”, constateerden voorzitter Marc De Vucht en zijn organiserende team Mendel, Wim, Tom en Jef. Het initiatief is voor herhaling vatbaar. Een aantal lokale aanwezigen sprak zelfs al luidop van volgende keer een Zeebrugse bus naar Antwerpen te organiseren.

Eerste Maritieme Pint in Zeebrugge smaakt naar meer – Flows

Eerste Maritieme Pint in Zeebrugge smaakt naar meer

Reportage, Havens
Roel Jacobus
Eerste Maritieme Pint in Zeebrugge
Eerste Maritieme Pint in Zeebrugge © Roel Jacobus

Nu de havens Antwerpen en Zeebrugge één zijn, hield de Antwerp Traffic Club zijn ongedwongen netwerkavond Maritieme Pint ook eens in Zeebrugge. Na twaalf jaar in Antwerpen, blijkt ook aan de kust het verbroederingsconcept een schot in de roos.

De Maritieme Pint is al sinds 2011 een succesformule van de Antwerp Traffic Club (ATC). Vier keer per jaar verzamelen jong en oud uit alle geledingen van de havengemeenschap voor een ongedwongen avond onder elkaar. De jongste editie in oktober lokte bijna tweeduizend mensen naar de Waagnatie.  “Nu we één Port of Antwerp-Bruges zijn, werd het tijd om ook eens in Zeebrugge te gaan verbroederen”, zegt voorzitter Marc De Vucht. “We kregen daarvoor de volle sympathie van de meter van onze vereniging, havenvoorzitter Annick De Ridder wiens vader Philippe De Ridder ATC in 1981 oprichtte.”
Zogezegd, zo gedaan: op vrijdag 1 december liep zaal Port Blue in de oude vismijn van Zeebrugge aardig vol nieuwsgierigen en oude bekenden. “We hadden op voorhand tegen de tweehonderd inschrijvingen van mensen uit de lokale maritieme gemeenschap en de bus die we voor de gelegenheid vanuit Antwerpen inlegden, zat helemaal vol. Daar bovenop telden we nog heel wat Antwerpenaren die zich op eigen kracht naar Zeebrugge verplaatsten, waarvan sommigen als startavond van een weekendje aan zee. Ook onze vaste dj Halve Neuro reisde meer naar de kust.”

Lokale interesse

Net als in Antwerpen, kon ook in Zeebrugge de avond gratis aangeboden worden dankzij de vaste en lokale sponsors. Met name: Bolckmans, CSP Zeebrugge Terminal, ICO, COSCO Shipping, Trans4Ship, Cewez, ECS, Format Architecten, Hoppe Maritime Group. Er was volop koele drank en warme pasta aan een foodtruck.

“Het succes van deze netwerkformule in Antwerpen maakte ons ook in Zeebrugge enthousiast”, zegt Nancy Van Osselaer van CSP Zeebrugge. “Daarom nodigden we ATC uit om dit evenement ook eens bij ons te organiseren. We zijn blij dat dit van bij de eerste keer veel volk lokte, zowel van de lokale havengemeenschap als van gasten uit Antwerpen.”

Samen werken, samen feesten

Bij de Antwerpenaars was onder meer een delegatie van MSC. “Wij zijn vaste deelnemers aan de Maritieme Pint”, zegt commercieel manager Ann Wuyts. “We vonden het belangrijk om bij de eerste editie in Zeebrugge aanwezig te zijn want we hebben een goede band tussen beide havenplatformen. Tussen Zeebrugge en onze hub in Antwerpen is er veel trafiek per lichter. Daarom zijn we blij van hier partners en klanten te kunnen ontmoeten.”

“Aan het succes van deze avond, kun je aflezen dat we steeds minder Antwerpen en Zeebrugge, maar steeds meer samen Port of Antwerp-Bruges zijn”, constateerden voorzitter Marc De Vucht en zijn organiserende team Mendel, Wim, Tom en Jef. Het initiatief is voor herhaling vatbaar. Een aantal lokale aanwezigen sprak zelfs al luidop van volgende keer een Zeebrugse bus naar Antwerpen te organiseren.