Van Moer Logistics creëert ‘The Perfect Flow’ met onestopshop concept

Flowsmagazine, Warehousing
Te gast
Jo Van Moer (Van Moer Logistics).
Jo Van Moer (Van Moer Logistics). © Van Moer

In de jubileumeditie van ons magazine ’10 jaar Flows’ hebben we de bedrijven in de maritieme en logistieke sector de kans geboden om zich in de kijker te stellen. U leest hier een bijdrage van Van Moer over het nieuwe afvulcomplex in Zwijndrecht en het concept ‘The Perfect Flow’.

Op het terrein van Van Moer Logistics in Zwijndrecht werden in augustus 2022 de bouwwerken gestart van een nieuw afvulcomplex met lopende BREEAM-certificatie. Hiermee zet Van Moer Logistics een belangrijke stap vooruit in het verankeren van chemie en life sciences binnen de Antwerpse haven.

De nieuwe volautomatische lijnen zijn ontworpen voor het afvullen van een breed gamma aan zowel toxische als niet-toxische vloeistoffen. Vanuit tankcontainers worden de stoffen verpakt naar vaten of IBC’s. Dankzij de geïntegreerde gasfilters kan de logistieke dienstverlener nu ook sterk geurende of schuimende producten afvullen in zijn nieuwe afvulcomplex.

De drie afvullijnen kunnen samen tot tweehonderd vaten per uur behandelen met de mogelijkheid om uit te breiden tot vijf afvullijnen. Aanpalend aan het afvulcomplex werd er een bijkomend ADR-magazijn gebouwd van 6.000 m2, wat de totale opslagcapaciteit op de locatie in Zwijndrecht naar 76.000 m2 brengt. De nieuwe investering bedraagt zo’n 14,5 miljoen euro, hiermee breidt Van Moer Logistics zijn dienstenpakket voor de chemiesector verder uit.

Onestopshop

Jo Van Moer, founder & CEO bij Van Moer Logistics: “In Zwijndrecht bieden we een complete onestopshop aan voor onze klanten. Van het transporteren, stockeren, opwarmen, afvullen en reinigen tot het herstellen van tankcontainers, wij voorzien alles op één locatie van 27 hectare in het midden van de Antwerpse chemiecluster. Deze opstelling noemen wij ‘The Perfect Flow’, waarmee we uniek zijn op de Europese markt.”

“De afvulinstallatie is splinternieuw, maar het onestopshop-concept bij Van Moer Logistics is dat zeker niet. “‘The Perfect Flow’ stroomt al doorheen al onze afdelingen. Door het creëren van verticaal geïntegreerde logistieke hubs op strategische locaties, kunnen we onze klanten duurzame totaaloplossingen aanbieden voor hun hele supplychain. Het is dankzij die brede waaier aan diensten dat we het verschil kunnen maken”, aldus Jo Van Moer.

Van Moer Logistics creëert ‘The Perfect Flow’ met onestopshop concept – Flows

Van Moer Logistics creëert ‘The Perfect Flow’ met onestopshop concept

Flowsmagazine, Warehousing
Te gast
Jo Van Moer (Van Moer Logistics).
Jo Van Moer (Van Moer Logistics). © Van Moer

In de jubileumeditie van ons magazine ’10 jaar Flows’ hebben we de bedrijven in de maritieme en logistieke sector de kans geboden om zich in de kijker te stellen. U leest hier een bijdrage van Van Moer over het nieuwe afvulcomplex in Zwijndrecht en het concept ‘The Perfect Flow’.

Op het terrein van Van Moer Logistics in Zwijndrecht werden in augustus 2022 de bouwwerken gestart van een nieuw afvulcomplex met lopende BREEAM-certificatie. Hiermee zet Van Moer Logistics een belangrijke stap vooruit in het verankeren van chemie en life sciences binnen de Antwerpse haven.

De nieuwe volautomatische lijnen zijn ontworpen voor het afvullen van een breed gamma aan zowel toxische als niet-toxische vloeistoffen. Vanuit tankcontainers worden de stoffen verpakt naar vaten of IBC’s. Dankzij de geïntegreerde gasfilters kan de logistieke dienstverlener nu ook sterk geurende of schuimende producten afvullen in zijn nieuwe afvulcomplex.

De drie afvullijnen kunnen samen tot tweehonderd vaten per uur behandelen met de mogelijkheid om uit te breiden tot vijf afvullijnen. Aanpalend aan het afvulcomplex werd er een bijkomend ADR-magazijn gebouwd van 6.000 m2, wat de totale opslagcapaciteit op de locatie in Zwijndrecht naar 76.000 m2 brengt. De nieuwe investering bedraagt zo’n 14,5 miljoen euro, hiermee breidt Van Moer Logistics zijn dienstenpakket voor de chemiesector verder uit.

Onestopshop

Jo Van Moer, founder & CEO bij Van Moer Logistics: “In Zwijndrecht bieden we een complete onestopshop aan voor onze klanten. Van het transporteren, stockeren, opwarmen, afvullen en reinigen tot het herstellen van tankcontainers, wij voorzien alles op één locatie van 27 hectare in het midden van de Antwerpse chemiecluster. Deze opstelling noemen wij ‘The Perfect Flow’, waarmee we uniek zijn op de Europese markt.”

“De afvulinstallatie is splinternieuw, maar het onestopshop-concept bij Van Moer Logistics is dat zeker niet. “‘The Perfect Flow’ stroomt al doorheen al onze afdelingen. Door het creëren van verticaal geïntegreerde logistieke hubs op strategische locaties, kunnen we onze klanten duurzame totaaloplossingen aanbieden voor hun hele supplychain. Het is dankzij die brede waaier aan diensten dat we het verschil kunnen maken”, aldus Jo Van Moer.