Groep Van den Dorpe tilt Havenschool VTI Zeebrugge hogerop

Nieuws, Varia
Roel Jacobus
Elien Vandendriessche, René Wellecomme, Philippe Lefief en Kris Debuck van VTI Zeebrugge
Elien Vandendriessche, René Wellecomme, Philippe Lefief en Kris Debuck van VTI Zeebrugge © Havenschool VTI Zeebrugge

Havenschool VTI Zeebrugge sloot een partnerschap met verdeler van heftrucks en havenmateriaal Van den Dorpe en zijn opleidingscentrum Brevet. In ruil voor state-of-the-artlesmateriaal voor de school, vestigt Brevet er een lokale opleidingshub.

Havenschool VTI Zeebrugge verwelkomt een partnership met twee bedrijven uit de sector die elkaar aanvullen. Van den Dorpe/Heavy Handling uit Oudenaarde en Kallo verkoopt en verhuurt heftrucks en magazijntoestellen tot zwaar industrieel havenmateriaal. Met meer dan honderd medewerkers is dit een exclusieve verdeler van de merken Linde (West-, Oost-Vlaanderen en Moeskroen), Konecranes (Belux) en Mantsinen (Benelux en Frankrijk).

Onder de koepel van Van den Dorpe is er eveneens in Oudenaarde het opleidingscentrum Safety & Education Center Brevet. Dat organiseert individuele en groepsopleidingen voor het bedienen van heftruck, reachtruck of hoogwerker.

Nieuwste apparatuur

“Het nieuwe opleidingscentrum logistiek van Havenschool VTI Zeebrugge zal door Brevet gebruikt worden als lokale hub voor gecertificeerde bedrijfsopleidingen tot heftruckchauffeur”, zegt schooldirecteur Joke Knockaert. “In ruil daarvoor krijgen onze leerlingen logistiek de mogelijkheid om de nieuwste apparatuur te gebruiken. Daardoor worden ze nog beter voorbereid op hun toekomstige carrière in de logistieke sector.”

Na de paasvakantie kan de jeugd meteen aan de slag gaan met een gloednieuwe heftruck, reachtruck en stapelaar. Het state-of-the-artlesmateriaal werd via speciaal transport door Van den Dorpe geleverd en in ontvangst genomen voor de leerkrachten logistiek Elien Vandendriessche, René Wellecomme, Philippe Lefief en Kris Debuck (zie foto).

Mee investeren

“Het is essentieel om te investeren in de opleiding en ontwikkeling van jong talent in de logistieke sector”, zegt Dignum Bossuyt van Van den Dorpe en Safety & Education Centre Brevet. “Door samen te werken met onderwijsinstellingen zoals Havenschool VTI Zeebrugge, kunnen toekomstige werknemers zich de nodige vaardigheden eigen maken en expertise opbouwen.”

Middelbare school Vrij Technisch Instituut (VTI) Zeebrugge leidt al jaren jongeren op voor functies in transport en logistiek – onder meer vrachtwagenchauffeur – en profileert zich sinds 2023 als eerste in Vlaanderen als Havenschool VTI Zeebrugge. Dit schooljaar kwamen er nieuwe gerichte opleidingen bij en werd de samenwerking met bedrijven uit de sector verder uitgebouwd.

Groep Van den Dorpe tilt Havenschool VTI Zeebrugge hogerop – Flows

Groep Van den Dorpe tilt Havenschool VTI Zeebrugge hogerop

Nieuws, Varia
Roel Jacobus
Elien Vandendriessche, René Wellecomme, Philippe Lefief en Kris Debuck van VTI Zeebrugge
Elien Vandendriessche, René Wellecomme, Philippe Lefief en Kris Debuck van VTI Zeebrugge © Havenschool VTI Zeebrugge

Havenschool VTI Zeebrugge sloot een partnerschap met verdeler van heftrucks en havenmateriaal Van den Dorpe en zijn opleidingscentrum Brevet. In ruil voor state-of-the-artlesmateriaal voor de school, vestigt Brevet er een lokale opleidingshub.

Havenschool VTI Zeebrugge verwelkomt een partnership met twee bedrijven uit de sector die elkaar aanvullen. Van den Dorpe/Heavy Handling uit Oudenaarde en Kallo verkoopt en verhuurt heftrucks en magazijntoestellen tot zwaar industrieel havenmateriaal. Met meer dan honderd medewerkers is dit een exclusieve verdeler van de merken Linde (West-, Oost-Vlaanderen en Moeskroen), Konecranes (Belux) en Mantsinen (Benelux en Frankrijk).

Onder de koepel van Van den Dorpe is er eveneens in Oudenaarde het opleidingscentrum Safety & Education Center Brevet. Dat organiseert individuele en groepsopleidingen voor het bedienen van heftruck, reachtruck of hoogwerker.

Nieuwste apparatuur

“Het nieuwe opleidingscentrum logistiek van Havenschool VTI Zeebrugge zal door Brevet gebruikt worden als lokale hub voor gecertificeerde bedrijfsopleidingen tot heftruckchauffeur”, zegt schooldirecteur Joke Knockaert. “In ruil daarvoor krijgen onze leerlingen logistiek de mogelijkheid om de nieuwste apparatuur te gebruiken. Daardoor worden ze nog beter voorbereid op hun toekomstige carrière in de logistieke sector.”

Na de paasvakantie kan de jeugd meteen aan de slag gaan met een gloednieuwe heftruck, reachtruck en stapelaar. Het state-of-the-artlesmateriaal werd via speciaal transport door Van den Dorpe geleverd en in ontvangst genomen voor de leerkrachten logistiek Elien Vandendriessche, René Wellecomme, Philippe Lefief en Kris Debuck (zie foto).

Mee investeren

“Het is essentieel om te investeren in de opleiding en ontwikkeling van jong talent in de logistieke sector”, zegt Dignum Bossuyt van Van den Dorpe en Safety & Education Centre Brevet. “Door samen te werken met onderwijsinstellingen zoals Havenschool VTI Zeebrugge, kunnen toekomstige werknemers zich de nodige vaardigheden eigen maken en expertise opbouwen.”

Middelbare school Vrij Technisch Instituut (VTI) Zeebrugge leidt al jaren jongeren op voor functies in transport en logistiek – onder meer vrachtwagenchauffeur – en profileert zich sinds 2023 als eerste in Vlaanderen als Havenschool VTI Zeebrugge. Dit schooljaar kwamen er nieuwe gerichte opleidingen bij en werd de samenwerking met bedrijven uit de sector verder uitgebouwd.