A. Van Coillie (Zulu Associates) met team in zeilrace St-Tropez-Genua

Nieuws, Mensen
Koen Heinen
Antwerp Corinthian Sailing Club met Antoon Van Coillie (tweede links) en Céline Mortier (derde links)
Antwerp Corinthian Sailing Club met Antoon Van Coillie (tweede links) en Céline Mortier (derde links) © Antoon Van Coillie

Antoon Van Coillie, eigenaar van Zulu Associates, heeft eerder deze maand deelgenomen aan de 70e editie van de Giraglia offshore zeilrace tussen Saint-Tropez en Genua. Met zijn 13-koppige team Antwerp Corinthean Sailing Club werd hij 14e.

De Rolex Giraglia zeilrace loopt van Saint-Tropez via de Giraglia-rots ten noorden van Corsica naar Genua over een afstand van 240 zeemijl. Van Coillie en zijn team hebben de afstand afgelegd in 50 uur en werden 14e in hun klasse, de Ocean Racing Class (ORC).

Antwerp Corinthian Sailing Club

“Vorig jaar in juli had ik een programma gezien over de zeilrace en het leek me wel een haalbare kaart. Met onze ploeg Antwerp Corinthian Sailing Club, allemaal amateurs en waarbij Corinthian staat voor ‘deelnemen is belangrijker dan winnen’, hebben we een ‘Swan 45’ zeiljacht gecharterd en hebben we meegedaan aan enkele voorwedstrijden”, vertelt Van Coillie.

Het was de bedoeling om de race gewoon uit te varen, maar we zijn 14e geworden op 56 deelnemers in onze klasse

“Alle crewleden hebben een link met mij en hadden al wat zeilervaring. Er waren ook drie dames bij waaronder Céline Mortier, CEO van Martin Bogerd en voorzitster van WISTA Belgium. Vooraf hebben we wat getraind op de Oosterschelde. Het was de bedoeling om de race gewoon uit te varen, maar uiteindelijk hebben we veel beter gedaan en zijn we 14e geworden op 56 deelnemers in onze klasse. Dat is een zeer goed resultaat wetende dat sommige teams uit professionals bestaan. Dit is in lijn met wat we met Zulu Associates doen: zero emissie en samenwerken”, gaat Van Coillie verder.

Zelf heeft hij van jong af de zeilmicrobe te pakken. “Ik ben afkomstig van Oostende, heb leren zeilen met BLOSO (nu ‘Sport Vlaanderen’, red.) en was lid van de Royal North Sea Yacht Club. Ik heb ook meegevaren op verschillende Tall Ships. In de kleinzeilerij heb ik onder meer Oostende-Ramsgate gezeild”, schetst hij zijn zeilervaring.

‘In for the race, niet voor de reis’

Ondanks het motto ‘deelnemen is belangrijker dan winnen’, brengt zo’n wedstrijd toch een zekere druk met zich. “Je zit inderdaad in een wedstrijd. Dit is geen vakantietrip: you’re in for the race, niet voor de reis. Je moet ook al wat van zeilen afweten. We zijn woensdag vertrokken in Saint-Tropez en zijn in de nacht van donderdag op vrijdag aangekomen in Genua. De deadline voor aankomst in Genua was zaterdagmorgen 10.00 uur. De race telde in totaal 120 deelnemende zeilschepen waaronder enkele maxi’s van 60 voet.”

Voor herhaling vatbaar

De race heeft een zodanige indruk gemaakt op het team dat er al aan gedacht wordt om volgend jaar opnieuw deel te nemen. “We komen binnenkort samen en zullen dan bespreken of we opnieuw deelnemen aan de Giraglia of aan een andere wedstrijd”, besluit Antoon Van Coillie.

A. Van Coillie (Zulu Associates) met team in zeilrace St-Tropez-Genua – Flows

A. Van Coillie (Zulu Associates) met team in zeilrace St-Tropez-Genua

Nieuws, Mensen
Koen Heinen
Antwerp Corinthian Sailing Club met Antoon Van Coillie (tweede links) en Céline Mortier (derde links)
Antwerp Corinthian Sailing Club met Antoon Van Coillie (tweede links) en Céline Mortier (derde links) © Antoon Van Coillie

Antoon Van Coillie, eigenaar van Zulu Associates, heeft eerder deze maand deelgenomen aan de 70e editie van de Giraglia offshore zeilrace tussen Saint-Tropez en Genua. Met zijn 13-koppige team Antwerp Corinthean Sailing Club werd hij 14e.

De Rolex Giraglia zeilrace loopt van Saint-Tropez via de Giraglia-rots ten noorden van Corsica naar Genua over een afstand van 240 zeemijl. Van Coillie en zijn team hebben de afstand afgelegd in 50 uur en werden 14e in hun klasse, de Ocean Racing Class (ORC).

Antwerp Corinthian Sailing Club

“Vorig jaar in juli had ik een programma gezien over de zeilrace en het leek me wel een haalbare kaart. Met onze ploeg Antwerp Corinthian Sailing Club, allemaal amateurs en waarbij Corinthian staat voor ‘deelnemen is belangrijker dan winnen’, hebben we een ‘Swan 45’ zeiljacht gecharterd en hebben we meegedaan aan enkele voorwedstrijden”, vertelt Van Coillie.

Het was de bedoeling om de race gewoon uit te varen, maar we zijn 14e geworden op 56 deelnemers in onze klasse

“Alle crewleden hebben een link met mij en hadden al wat zeilervaring. Er waren ook drie dames bij waaronder Céline Mortier, CEO van Martin Bogerd en voorzitster van WISTA Belgium. Vooraf hebben we wat getraind op de Oosterschelde. Het was de bedoeling om de race gewoon uit te varen, maar uiteindelijk hebben we veel beter gedaan en zijn we 14e geworden op 56 deelnemers in onze klasse. Dat is een zeer goed resultaat wetende dat sommige teams uit professionals bestaan. Dit is in lijn met wat we met Zulu Associates doen: zero emissie en samenwerken”, gaat Van Coillie verder.

Zelf heeft hij van jong af de zeilmicrobe te pakken. “Ik ben afkomstig van Oostende, heb leren zeilen met BLOSO (nu ‘Sport Vlaanderen’, red.) en was lid van de Royal North Sea Yacht Club. Ik heb ook meegevaren op verschillende Tall Ships. In de kleinzeilerij heb ik onder meer Oostende-Ramsgate gezeild”, schetst hij zijn zeilervaring.

‘In for the race, niet voor de reis’

Ondanks het motto ‘deelnemen is belangrijker dan winnen’, brengt zo’n wedstrijd toch een zekere druk met zich. “Je zit inderdaad in een wedstrijd. Dit is geen vakantietrip: you’re in for the race, niet voor de reis. Je moet ook al wat van zeilen afweten. We zijn woensdag vertrokken in Saint-Tropez en zijn in de nacht van donderdag op vrijdag aangekomen in Genua. De deadline voor aankomst in Genua was zaterdagmorgen 10.00 uur. De race telde in totaal 120 deelnemende zeilschepen waaronder enkele maxi’s van 60 voet.”

Voor herhaling vatbaar

De race heeft een zodanige indruk gemaakt op het team dat er al aan gedacht wordt om volgend jaar opnieuw deel te nemen. “We komen binnenkort samen en zullen dan bespreken of we opnieuw deelnemen aan de Giraglia of aan een andere wedstrijd”, besluit Antoon Van Coillie.