Fluxys LNG: “Greenpeace verzweeg actieplan terminal Zeebrugge”

Nieuws, Varia
Roel Jacobus
Actie Greenpeace tegen Fluxys LNG in Zeebrugge
Actie Greenpeace tegen Fluxys LNG in Zeebrugge © Eric De Mildt / Greenpeace Belgium

Fluxys LNG ontkent dat aan Greenpeace de toestemming werd gegeven om de aardgasterminal in Zeebrugge te betreden. In aanloop naar de rechtszaak tegen de actievoerders op 7 juni is over de burgerlijke partijstelling nog geen beslissing genomen.

De actie van Greenpeace tegen de terminal van Fluxys LNG in Zeebrugge op zaterdag 29 april, krijgt op 7 juni een vervolg voor de correctionele rechtbank in Brugge. Dan moeten 14 van 22 klimmers en kanovaarders zich verantwoorden voor het binnendringen in de haven met verzwarende omstandigheden.

Volgens het persagentschap Belga gebeurde het betreden van de installaties met toestemming van de terminaloperator, maar dat wordt nu door de woordvoerder Thierry Vervenne stellig weerlegd: “Op dinsdag 25 april hebben wij Greenpeace ontmoet in onze kantoren in Brussel. Dat gebeurde op ons initiatief. Maar over de geplande actie werd er niets gezegd.”

Schade opmeten

Op zaterdag 29 april arriveerden vijf rubberboten aan de oostelijke steiger waar gastankers aanmeren. Vanuit de bootjes klommen activisten op de terminal tot helemaal bovenaan de installaties. Daar op tientallen meters hoogte ontvouwden ze een groot spandoek. Ondertussen bleven op het water kanovaarders met kleine spandoeken dobberen.

De scheepvaartpolitie deed 14 gerechtelijke aanhoudingen. “Er is ook nog geen beslissing genomen over onze eventuele tussenkomst in de lopende procedure voor de correctionele rechtbank. De vaststellingen van de schade lopen nog”, zegt Vervenne.

Bevoorradingszekerheid

De actie van Greenpeace was gericht tegen het gebruik van aardgas. “We eisen dat Fluxys stopt met nieuwe gasprojecten”, zei Mathieu Soete, expert energie bij Greenpeace België, in een persmededeling. “Tegen 2035 moeten we voorgoed van het gas af zijn. De Amerikaanse en Europese gasindustrie presenteren de invoer van vloeibaar gas als het belangrijkste antwoord op de sluiting van de Russische pijpleidingen door de oorlog in Oekraïne. Onder druk van bedrijven als Fluxys worden hier en in de VS talloze nieuwe gasprojecten en terminals gebouwd. Dat bedreigt hele gemeenschappen en heeft rampzalige gevolgen voor het milieu en het klimaat. ”

We hebben alle begrip voor de klimaatzorgen van de manifestanten, maar vinden de acties en berichtgeving van Greenpeace jammer

“Als bedrijf zet Fluxys zich 100% in om de energietransitie te versnellen”, benadrukt Vervenne. “We hebben alle begrip voor de klimaatzorgen van de manifestanten, maar vinden de acties en berichtgeving van Greenpeace jammer. Fluxys staat volledig achter de klimaatdoelstellingen van het Akkoord van Parijs en de Europese Green Deal. Met al onze ploegen zijn wij volop bezig om tegen 2050 een 100% koolstofneutraal energiesysteem uit te bouwen, vertrekkende vanuit onze bestaande infrastructuur.”

“We wensen wel de nadruk te leggen op het belang van de veiligheid van onze medewerkers, onze installaties en van andere betrokkenen, en van de operationele activiteiten, onder andere in het kader van de bevoorradingszekerheid. Fluxys is facilitator van een essentiële dienst, we stellen onze infrastructuur 24/24 uur ten dienste van de bevoorradingszekerheid van België en Europa”, besluit Vervenne.

Fluxys LNG: “Greenpeace verzweeg actieplan terminal Zeebrugge” – Flows

Fluxys LNG: “Greenpeace verzweeg actieplan terminal Zeebrugge”

Nieuws, Varia
Roel Jacobus
Actie Greenpeace tegen Fluxys LNG in Zeebrugge
Actie Greenpeace tegen Fluxys LNG in Zeebrugge © Eric De Mildt / Greenpeace Belgium

Fluxys LNG ontkent dat aan Greenpeace de toestemming werd gegeven om de aardgasterminal in Zeebrugge te betreden. In aanloop naar de rechtszaak tegen de actievoerders op 7 juni is over de burgerlijke partijstelling nog geen beslissing genomen.

De actie van Greenpeace tegen de terminal van Fluxys LNG in Zeebrugge op zaterdag 29 april, krijgt op 7 juni een vervolg voor de correctionele rechtbank in Brugge. Dan moeten 14 van 22 klimmers en kanovaarders zich verantwoorden voor het binnendringen in de haven met verzwarende omstandigheden.

Volgens het persagentschap Belga gebeurde het betreden van de installaties met toestemming van de terminaloperator, maar dat wordt nu door de woordvoerder Thierry Vervenne stellig weerlegd: “Op dinsdag 25 april hebben wij Greenpeace ontmoet in onze kantoren in Brussel. Dat gebeurde op ons initiatief. Maar over de geplande actie werd er niets gezegd.”

Schade opmeten

Op zaterdag 29 april arriveerden vijf rubberboten aan de oostelijke steiger waar gastankers aanmeren. Vanuit de bootjes klommen activisten op de terminal tot helemaal bovenaan de installaties. Daar op tientallen meters hoogte ontvouwden ze een groot spandoek. Ondertussen bleven op het water kanovaarders met kleine spandoeken dobberen.

De scheepvaartpolitie deed 14 gerechtelijke aanhoudingen. “Er is ook nog geen beslissing genomen over onze eventuele tussenkomst in de lopende procedure voor de correctionele rechtbank. De vaststellingen van de schade lopen nog”, zegt Vervenne.

Bevoorradingszekerheid

De actie van Greenpeace was gericht tegen het gebruik van aardgas. “We eisen dat Fluxys stopt met nieuwe gasprojecten”, zei Mathieu Soete, expert energie bij Greenpeace België, in een persmededeling. “Tegen 2035 moeten we voorgoed van het gas af zijn. De Amerikaanse en Europese gasindustrie presenteren de invoer van vloeibaar gas als het belangrijkste antwoord op de sluiting van de Russische pijpleidingen door de oorlog in Oekraïne. Onder druk van bedrijven als Fluxys worden hier en in de VS talloze nieuwe gasprojecten en terminals gebouwd. Dat bedreigt hele gemeenschappen en heeft rampzalige gevolgen voor het milieu en het klimaat. ”

We hebben alle begrip voor de klimaatzorgen van de manifestanten, maar vinden de acties en berichtgeving van Greenpeace jammer

“Als bedrijf zet Fluxys zich 100% in om de energietransitie te versnellen”, benadrukt Vervenne. “We hebben alle begrip voor de klimaatzorgen van de manifestanten, maar vinden de acties en berichtgeving van Greenpeace jammer. Fluxys staat volledig achter de klimaatdoelstellingen van het Akkoord van Parijs en de Europese Green Deal. Met al onze ploegen zijn wij volop bezig om tegen 2050 een 100% koolstofneutraal energiesysteem uit te bouwen, vertrekkende vanuit onze bestaande infrastructuur.”

“We wensen wel de nadruk te leggen op het belang van de veiligheid van onze medewerkers, onze installaties en van andere betrokkenen, en van de operationele activiteiten, onder andere in het kader van de bevoorradingszekerheid. Fluxys is facilitator van een essentiële dienst, we stellen onze infrastructuur 24/24 uur ten dienste van de bevoorradingszekerheid van België en Europa”, besluit Vervenne.